• 30/06/2020

Депутатська група «За майбутнє» підтримала революційний законопроєкт №2280

Усі створені ОТГ в Україні (а це більше 840 міських, селищних та сільських об’єднаних територіальних громад) не можуть повноцінно функціонувати, оскільки не мають управлінських повноважень щодо земель у межах їх території, що розташовані за межами населених пунктів.

У комунальну власність за межами населених пунктів ОТГ отримали за розпорядженням Кабінету Міністрів України не більше 10-15 відсотків земель з тих, які мають перейти у власність таких громад. Про це повідомив народний депутат України від нашого округу Тарас Батенко з трибуни парламенту.

Законопроектом №2280 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель» врегульовується питання встановлення меж громад та комплексного просторового планування територій громад, що скасовує необхідність розроблення декількох, споріднених за змістом, видів містобудівної документації та документації із землеустрою.
Знаковий для громад законопроєкт №2280 ухвалено 320 голосами «за» у другому читанні і в цілому. Депутатська група «Партія «За майбутнє» підтримала прийняття цього революційного законопроекту. За словами Тараса Батенка, відтепер громади отримають право затверджувати містобудівну документацію, не обмежуючись лише територіями своїх населених пунктів. Відбудеться врегулювання питань:

- комплексного просторового планування територій громад, що скасовує необхідність розроблення кількох, споріднених за змістом, видів містобудівної документації та документації із землеустрою;

- унормування питань, пов’язаних із її затвердженням;

- нормування формування електронної картографічної основи для планування території;

- забезпечення реального зв’язку програм соціально-економічного розвитку із документацією із просторового планування.


Тарас ПОДВІРНИЙ