Історія цегельного заводу - у датах і фактах

Історія цегельного заводу починається у 1989 році, коли по замовленню Роздільського державного гірничо-хімічного підприємства «Сірка» фахівець Державного науково-проектного інституту «Львівбуд-НДІпроект» Шкарлінський Олег Феліксович розпочав пошук і аналіз сировини з родовищ підприємства «Сірка» для виготовлення та спікання будівельної рядової цегли. Взірці глини та мергелю, підібрані Олегом Феліксовичем, були відправлені пану Міхелю в місто Ной-Ульм (ФРН). В свою чергу п. Міхель передав взірці в лабораторію «Гертнер» у м. Відень для проведення лабораторних досліджень на предмет придатності для формування та випалу будівельних рядових виробів.

У звіті лабораторії у м. Відень від 26 липня 1989 року було вказано на придатність сировини для виробництва цегли, а це означало, що Міхель отримав необхідну інформацію для підготовки технічного завдання для проектування нового заводу. Фахівці фірми «Лінгл» (ФРН) розпочали роботу по підбору технологічного обладнання та виконання проектного рішення компоновки заводу.

Договір про постачання обладнання для будівництва заводу між «Союзагрохімекспорт» та Ханс Лінглом було підписано 2 лютого 1990 в Москві, ціна проекту склала 23 300 000 марок.

Укладання та підписання договорів про постачання обладнання та будівництво заводу проводилось під керівництвом генерального директора РДГХП «Сірка» Кучабського Мирона Дмитровича.

У вересні 1990 року розпочалось постачання технологічного обладнання та металоконструкцій для зведення заводу. Того ж року силами виробничих підрозділів підприємства розпочато підготовку майданчика для зведення виробничого корпусу цегельного заводу.

На початку 1991 року фірмою «Рідус-трімо» (м.Требня, Югославія) розпочато будівництво заводу.

Відповідальним за постачання обладнання для цегельного заводу, проведення засідань штабу з будівництва заводу, матеріальне та фінансове забезпечення будівництва був комерційний директор РДГХП «Сірка» Деркач Богдан Володимирович.

Монтаж технологічного обладнання майбутнього заводу виконували фахівці цеху централізованого ремонту технологічного обладнання під керівництвом начальника цеху Коваля Романа Стаховича (на сьогоднішній день серед працівників механічної служби заводу залишились спеціалісти, які приймали участь у монтажі обладнання).

Пусконалагоджувальні роботи виконували фахівці з ФРН разом з працівниками підприємства «Сірка», які пройшли навчання у Федеративній Республіці Німеччини. Групу фахівців від РДГХП «Сірка» очолив Копач Орест Іванович.

26 жовтня 1995 року з печі цегельного заводу вийшла перша продукція – цегла будівельна рядова. Завод почав працювати у складі РДГХП «Сірка», директором заводу призначили Копача Ореста Івановича. Ось що писала 8 листопада 1995 року газета трудового колективу підприємства «Сірка» «Наше слово» про урочистий мітинг з нагоди пуску в дію цегельного заводу 27 жовтня 1995 року:

«…Треба сказати, що наш генеральний директор цього дня був чи не найкращим промовцем. Він відзначив, яка то вже багата українська земля. Здається в минулі роки все з неї висмоктали і, найперше, багатющу сірчану руду. Та ось виявляється ще й глина придатна і мергель. Саме з них одержуємо красиву продукцію – будівельний матеріал. Генеральний директор Мирон Дмитрович Кучабський вручив символічний ключ від заводу першому директору цегельного заводу Оресту Копачу, а той на взаєм презентував останньому гарну, чистеньку, щойно з печі цеглину, яку генеральний директор поцілував, що всіх дуже зворушило….».

У 2001 році в зв’язку з реструктуризацією РДГХП «Сірка» завод було передано в державний фонд майна і у цьому ж році було створено Відкрите акціонерне товариство «Роздільський цегельний завод», який очолив Гаванчак Микола Іванович.

У 2002 році завод купила холдингова компанія «Континіум».

У 2003 році спеціалістами заводу було освоєно виробництво цегли будівельної лицевої. Перші партії цегли виробляли з сировини, видобутої в кар’єрі с Берездівці. Наступне виробництво цегли проводили з сировини з кар’єру с. Солонсько.

У серпні 2003 року відбулися збори акціонерів, на яких директором ВАТ «Роздільський цегельний завод» було обрано Буруна Олександра Івановича.

У серпні 2005 року спеціалісти заводу першими в Україні освоїли виробництво цегли лицевої клінкерної «Корсіка» (WW4). Цегла відрізнялась своєю високою маркою та низьким водопоглинанням. Сировину для виробництва клінкерної цегли завозили з донецьких родовищ.

У листопаді 2007 року спеціалісти заводу освоїли виробництво великогабаритних поризованих блоків «поротони».

На сьогоднішній день Приватне акціонерне товариство «Роздільський керамічний завод» під керівництвом директора Буруна Олександра Івановича наближається до відмітки 700 000 000 штук виробленої продукції.

ПрАТ «РКЗ» виробляє широкий асортимент високоякісної стінової будівельної кераміки. Колектив товариства працює над впровадженням на виробництві енергоефективних заходів, а також над розширенням асортименту продукції.